Ismerd meg az ellenfelet: Atlanta Falcons

A Falcons (0-4) ebben a szezonban ismét a történelem rossz oldalára került. A Super Bowl 51 már egy ideje múlt idő, de a mémek még mindig visszatértek, miután az Atlanta lett az első olyan csapat, amely ugyanabban az idényben KÉT 15 pontos, negyedik negyedbeli vezetést is ki tudott engedni a kezéből.

És ezt két egymást követő héten hozták össze a Dallas és a Chicago ellen.

A Green Bay elleni hétfő esti vereségének nem volt ilyen drámája, de bizonyos, hogy ugyanolyan fájdalmas volt, mivel az Atlanta 1999 óta először áll 0-4-es mutatóval.

A passzjáték

Az Atlanta az NFL-ben az ötödik helyen áll a nettó passzolt yardok tekintetében, meccsenkénti 294.3 yardos átlaggal. A meccsenkénti 26.5 szerzett pontjuk a mezőny közepére elegendő. Hétfő estig az Atlantának nem okozott gondot a labda mozgatása és az end zone-ba jutás.

De ez az erős offense hétfőn már akadozott, Calvin Ridley-nek az öt felé dobott labdából nem volt elkapása, Julio Jones számára pedig korán véget ért a meccs, miután rásérült a combhajlító sérülésére. Ami felveti a kérdést, hogy…

Játszani fog Julio?

A Panthers a második egymást követő héten egy TOP5 elkapóval és egy zavaros sérülés státusszal rendelkező csapattal néz farkasszemet. A múlt héten az Arizona elkapója, DeAndre Hopkins nem edzett a ​​sérült bokája miatt, és megkérdőjelezhető besorolást kapott a meccsre. Végül játszott, de csak 41 elkapott yardja volt.

Ezen a héten Julio Jones lesz az a név, akinek figyelni kell a felépülését. Az előszezonban megsérült a combhajlítója, a 2. héten rásérült, a 3. hetet kihagyta, és a Green Bay meccset megelőző héten korlátozott edzésmunkát végzett. Az első félidőben négy elkapása volt, mielőtt a félidőben véget ért számára a találkozó.

Jones az eddigi 15 Panthers elleni meccsén 82 elkapással 1390 yardot és hat touchdownt szerzett, így a státuszát egész héten komoly figyelem fogja övezni.

Lyukak a secondary-ben

Az Atlanta 341.5 passzolt yardot és 34.5 pontot engedett meccsenként, mindkettővel az utolsó helyet foglalják el az NFL-ben. Csak a negyedik negyedekben a csapatok átlagosan 12.3 pontot és 118.5 passzolt yardot szereztek a Falcons ellen.

A két kezdő safety, Keanu Neal (combhajlító) és Ricardo Allen (könyök) egyaránt kihagyta a hétfői mérkőzést, ahogy a passzsiettető Takk McKinley (ágyék) is. Most pedig attól tartanak, hogy Damontae Kazee Achilles-szakadást szenvedett a Packers ellen.

A Falcons-nak két interception-je és összesen öt szerzett labdája volt, de amikor a csapatok gyorsan át tudják vinni a labdát egy megtizedelt secondary-n, akkor többre lesz szükségük.

Veszélyes hely

Bár a Falcons 2020-ban még nyeretlen, ez nagyon veszélyes mérkőzés lesz a Carolina számára. Csak hét csapat kezdte 0-5-ös mutatóval az évet 2015 óta, és a Falcons nagy várakozásokkal tekintett erre a szezonra. Rengeteg rossz dolog történt velük, és ez a balszerencse végül meg fog fordulni.

Az sem segít, hogy a Panthers csak kétszer nyert Atlantában a legutóbbi 12 meccsen. A Panthers továbbra is az első győzelmét szeretné megszerezni a Mercedes-Benz Stadiumban.